Jak odstranit skvrny z dřevěného povrchu?

Hledáte nějaké tipy, jak bezpečně odstranit skvrnu ze dřeva? Poradíme vám některé efektivní přípravky značky Woca, které nemají nepříznivý dopad na dřevěný povrch a perfektně vyčistí postižená místa.

čističe wocaOdstranění nepříjemných skvrn ze dřeva

Někdy už dojde trpělivost a je nutné odstranit různé druhy skvrn z dřevěného nábytku, terasy či dřevěné podlahy. Je jasné, že každý chce mít svůj dřevěný nábytek či jiné vybavení stále jako nové. Zároveň vám to dává možnost na čistý povrch aplikovat nějakou jinou barvu ji využít jinou úpravu dřevěného povrchu.

Drobné skvrny

Pro případ drobných skvrn např. od kávy či červeného vína je k dispozici speciální odstraňovač skvrn Woca. Je vyráběn ve spreji, takže se velmi snadno aplikuje. Ve výsledku pak nepoškodí dřevěný povrch.

Co budete pro odstranění skvrn potřebovat:

Postup pro odstranění drobné skvrny na dřevěném povrchu:

Dřevěný povrch by měl být suchý a zbaven nečistot. Poté nastříkáte odstraňovač skvrn na postižené místo. Celá skvrna by měla být dostatečně pokryta přípravkem. Následně necháte 10–20 minut působit.

Setřete hadříkem vyždímaným ve vlažné vodě. V případě, že se odstranění skvrny nedaří, použijte jemně kartáč. Nakonec opět setřít vyždímaným hadříkem.

Větší skvrny a větší nečistoty

Potřebujete vaší dřevěné podlaze vrátit její původní barvu? Už je plná nečistot a skvrn? Pro případ rozsáhlých dřevěných ploch se vám bude hodit Woca intenzivní čistič. Je vhodný pro neupravené, olejované, lakované i mýdlem ošetřené povrchy v interiéru. Výsledkem jeho použití je čistý a odmaštěný dřevěný povrch.

Co budete pro odstranění větších skvrn potřebovat:

Postup pro odstranění větších skvrn a nečistot:

Do 5 litrů vlažné vody rozmíchejte cca 125 ml intenzivního čističe a vytřete podlahu. V případě odolnějších skvrn nebo nečistot, nechte přípravek na dřevěném povrchu působit déle.

Na závěr vytřete suchým mopem nebo hadrem. Před aplikací dalších přípravků nezapomeňte nechat podlahu uschnout. Použité nástroje očistěte vodou a mýdlem či případně ředidlem.
Zpět na výpis článků

MENUX