Jak správně udržovat a pečovat o dřevěnou olejovanou podlahu

Dřevěná podlaha jako každý přírodní materiál vyžaduje správnou údržbu. Vaší odměnou je pak dokonalý vzhled povrchu a dlouhá životnost dřevěné podlahy.

Připravili jsme pro Vás krátký návod, jak se správně starat o vaši dřevěnou podlahu. Pokud si doma necháte instalovat  podlahy ošetřené olejem, jistě se vám tento návodu bude hodit.

Na začátku, ideálně v měsíčním intervalu použijte speciální mýdlo na olejované podlahy. Mýdlo je možné rozdělit na přírodní nebo bílé. Bílé mýdlo se používá na podlahy ze světlého dřeva. Je také vhodné pro podlahy, které jsou bělené. Tato varianta mýdel Woca obsahuje bílý pigment.

Druhá varianta tedy přírodní je vhodná pro tmavé podlahy. K výhodám mýdlového čističe Woca patří výborná promašťovací schopnost, díky ní získává povrch ochranu. Použít jej můžete na jakoukoliv podlahu v interiéru, nábytek nebo pracovní desky.

Než začnete s aplikací mýdla na povrch, nezapomeňte jej nejdříve pořádně očistit některým z intenzivních čističů Woca. Zajistíte lepší odstranění nečistot naolejované i navoskované dřevěné podlahy. Dále již můžete pokračovat s mýdlem na olejované podlahy Woca v intervalu asi po měsíci.

S péčí samozřejmě ještě nekončíme. Doporučujeme jednou za půl roku nebo za rok využít přípravek Woca Refresher, což je jemný a šetrný prostředek pro ošetřování dřevěných podlah. Zajistí oživení dřevěného povrchu a navíc olej, který  je v přípravku obsažený vytvoří matný ochranný film na povrchu dřeva.

Chcete zajít ještě dál nebo vaše dřevěná podlaha i přes vaši péči už vypadá omšele? Není problém, je právě ten správný čas pro použití Pečujícího oleje na dřevěné povrchy. Po jeho aplikaci bude podlaha vypadat opět jako nová. Pečující olej je k dispozici v několika barevných odstínech, takže si můžete vybrat dle druhu dřeva na podlaze.

Pokud se nechcete starat o výběr jednotlivých přípravků pro údržbu vaší podlahy. Značka WOCA nabízí Boxy, které obsahují vše, co budete potřebovat v jednom výhodném balení. Boxy mají různé složení přípravků podle toho, o jakou půjde podlahu.


Podrobnější informace jsou obsahem návodů každého výrobku. Produkty popsané v článku mají svůj samostatný návod k použití, kde je podrobně popsán správný způsob použití


Zpět na výpis článků

MENUX