Jarní změna interiéru, která prospěje každému obydlí

Je jaro a s příchodem teplejšího počasí začíná přicházet ideální čas pro rekonstrukce a různé úpravy v domech a bytech. Mezi ty nejčastější patří bezesporu malování interiéru a péče o okenní rámy, které mohly díky dlouhé zimě utrpět škodu na svém vzhledu. Jak ovšem vybrat kvalitní barvy na dřevo, které jsou pro použití v interiéru vhodné a zároveň našemu domovu dodají jedinečnou atmosféru?

Moderní interiér, který Vám bude každý závidět

V současné době je obrovským trendem využití pestrých barev v interiéru. Aby krásně vynikly, je vhodné zvolit také kvalitní barvu pro podlahu i okna v takovém odstínu, který bude ladit s celým interiérem. Jedině tak docílíme toho nejlepšího výsledku, se kterým budeme spokojeni.

Změnu barev bychom si měli důkladně promyslet a nebát se větší investice. Pořízení kvalitních barev zajistí delší použitelnost než levné barvy, které se po krátkém čase začnou olupovat či blednout. Zajímavou volbou jsou barvy na dřevo od výrobce Osmo a Woca, které jsou dlouhodobě hodnoceny jako jedny z nejlepších.

Jak správně kombinovat barvy v interiéru?

Nejjednodušší je porovnat si odstíny, které chceme použít. Stačí je mít vedle sebe a hned uvidíme, zda výsledná kombinace bude vhodná či nikoliv. Samozřejmě lze také použít i barevné spektrum, které vychází z toho, že barvy, které se sebou sousedí k sobě ladí.

Nesmíme zapomenout ani na barvu ve světlejším či tmavším odstínu nebo na barvy kontrastní. Pří výběru barevné kombinace záleží především na tom, jaký chcete mít výsledný interiér. Dbejte na to, aby nebyl příliš tmavý a křiklavý, mohlo by to narušit pohodovou atmosféru domácnosti.

Nejste si jisti vhodnou kombinací? Nechte si poradit…

Máte již vybrané barvy, které by se Vám líbily, ale nejste si jisti, zda k sobě vhodně ladí? Nechte si poradit! Jednak si můžete zajít pro radu k příbuzným či známým, ale není od věci ani odbornější rada. Díky různým počítačovým programům či mobilním aplikacím si rovněž můžete nechat nasimulovat vzhled místnosti s použitím Vámi vybraných barevných odstínů.

S výběrem nejvhodnějších barev pro použití na různých materiálech Vám vždy ochotně pomůžeme. Nemějte tedy obavu se zeptat.

Barva oken a podlahy dokáže interiér ovlivnit

Chcete mít nenarušený interiér, který bude působit přímo dokonale? Pak dbejte na správný výběr ostatních nátěrů. Barvy na okna jsou stejně důležité jako barvy na podlahu a měli bychom jim proto věnovat stejnou pozornost jako malířským nátěrům.

Oba typy nátěrů se vyrábějí v různých složeních a nechybí ani mnoho zajímavých odstínů, aby si každý mohl vybrat takový, který mu bude nejvíce vyhovovat. Barva na podlahu je nejčastěji používána přírodní, bezbarvá či tmavá. Barva na okna je ve většině případů bílá či v různých odstínech hnědé.

Nesmíme zapomínat ani na nábytek

Nedílnou součástí každého interiéru je samozřejmě nábytek. Na ten bychom neměli zapomínat ani v případě, kdy vybíráme kombinace barev pro nové nátěry. Barva nábytku je velice důležitá. Měli bychom s ní tedy rovněž při rozhodování počítat, aby nás pak nečekalo nemilé překvapení v podobě nehodícího se nábytku.

Pořiďte si kvalitní barvy na okna i podlahu za báječné ceny

Když už máme alespoň základní přehled o kombinování barevných odstínů, kde můžeme pořídit kvalitní barvy, které jsou odolné a přitom nezruinují náš rodinný rozpočet? Dobrou volbou je navštívit internetový obchod s barvami na okna a podlahy. Kromě těchto typů barev zde nalezneme řadu olejových nátěrů a mnoho dalších barev, které lze využít jak v interiéru, tak i v exteriéru.
Zpět na výpis článků

MENUX