Natíráme dřevěné rámy oken a dveří

Venkovní dřevěná okna či dveře ať už jsou lakovaná nebo ošetřená barvou na okna potřebují každé cca 2 roky novou vrstvu barvy. Pokud již na povrchu oken pozorujete lehké odlupování použité barvy je nejvyšší čas s tím něco udělat.

Takže, jak dosáhnout toho, aby vaše dřevěná okna nebo dveře vypadaly stále dobře? Postupujte podle následujících kroků:

Odstranění staré vrstvy barvy – laku

V první řady je třeba se zbavit starého laku či barvy. Pro začátek můžete použít klasický kartáč, kterým se budete pohybovat ve stejném směru jako je kresba dřeva. Směr platí i v případě škrábání, broušení a nanášení nové vrstvy barvy na okna.

Broušení

Po úvodním odstranění staré vrstvy barvy, pokračujte broušením pomocí smirkového papíru se střední zrnitostí – ideálně 80. Následně pokračujete postupně na jemnější brusné papíry, takže přecházíte od 120 až po zrnitost 150.

Odstranění skvrn

Jestliže se na povrchu dřevěných oken či dveří objevily nějaké skvrny ať již z důvodu povětrnostních vlivů nebo např. nerezové skvrny od kovových částí, je třeba použít speciální prostředek pro odstraňování skvrn ze dřeva. Vyzkoušet můžete např. odstraňovač skvrn Woca ve spreji.

Natíráme

Pokud máte dostatečně očištěn povrch dřevěného okna či dveří, je čas pro aplikaci vybrané barvy na dřevo, oleje nebo laku. Využít můžete např. krycí barvu OSMO na bázi oleje, která pronikne do dřeva, oživí jej a ochrání. Mezi další výhody patří odolnost proti vlhkosti, povětrnostním vlivům i UV-záření.

Při aplikaci barvu dobře rozetřeme a necháme vyschnout dle doporučení výrobce. Následně aplikujeme dalším finální vrstvu. Výsledný povrch je hedvábně lesklý.

V případě, že chcete zajistit ještě lepší ochranu dřevěného povrchu, můžete aplikovat vrstvu navíc. Velký výběr barev na okna najdete i v naší nabídce.
Zpět na výpis článků

MENUX