Ochrana venkovního dřevěného nábytku před nepříznivým počasím

Venkovní dřevěný nábytek pro vaši terasu či pergolu je doplněk, který vypadá elegantně a dodá terase či pergole její styl. Dřevo jako přírodní materiál však může být v drsných povětrnostních podmínkách snadno poškozen.

Proto by ochrana dřeva, z kterého je zahradní nábytek vyroben měla být opravdu dobrá. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak ochránit dřevěný povrch venkovního nábytku před povětrnostními vlivy.

Lokalita

Jedním z nejdůležitějších aspektů při ochraně dřevěného nábytku je vědět, jaký typ podnebí u vás po většinu roku vládne. Pokud žijete na místě, kde jsou časté srážky, budete pravděpodobně potřebovat ochranu dřeva před vodou. V případě, že u vás skoro neprší ale je poměrně slunečno, hodí se uv ochrana dřevěného povrchu.

Barva na dřevo

Pro dosažení, co nejlepší ochrany dřevěného venkovního nábytku použijte odpovídající barvu na dřevo. I když můžete částečně ztratit původní vzhled dřevěného povrchu, dosažená ochrana bude stát za to.

Kvalitní ochranný UV olej na dřevo či barva ochrání dřevo před sluncem a ušetříte si problémy s případnou hnilobou. Jednou z možností je použít ochranné UV oleje Osmo, které jsou bezbarvé nebo v určitém odstínu. V závislosti na vašem nábytku a počasí, byste měli aplikovat barvu v opakovaných intervalech dle doporučení výrobce, nebo když zjistíte, že povrch bledne.

Ochrana před vodou

Pokud žijete v oblasti, kde je velké množství srážek a chcete, aby váš venkovní nábytek byl chráněn, podívejte se po barvě či nátěru na dřevo s ochranou proti vlhkosti. Ideální vodoodpudivý nátěr na dřevo docílí toho, že ochrání nábytek před vlhkostí, ale zároveň zajistí, že dřevo může dýchat a rychleji se vysuší. Zabrání se tak případným deformacím dřeva či hnilobným procesům.

Ochranné obaly

Když použijete nějaké krycí obaly pro váš zahradní nábytek, zajistíte mu fyzickou ochranu před povětrnostními vlivy a dalšími škodlivými prvky. Ujistěte se, že jsou obaly ve správné velikosti a ideálně i ve správném tvaru, aby ochrana byla co nejlepší.

S výběrem těch správných barev a přípravků pro ochranu dřeva vám rádi poradíme.

Ochranné UV oleje Osmo na dřevo: https://www.plechovka-barvy.cz/uv-ochrana-dreva-v-exterieru/
Zpět na výpis článků

MENUX