Povrchová úprava podlahy z měkkých dřevin

Cílem tohoto článku je vést v jednotlivých krocích od neupravené podlahy až k výsledné povrchově upravené podlaze. Jde zejména o podlahy z borovice, smrku, modřínu a dalších měkkých dřevin.

KROK 1.

Neupravený povrch dřevěné podlahy je nutné nejdříve pořádně očistit a tím připravit na následnou úpravou. Využít můžete intenzivní čistič v litrovém balení od značky Woca, který povrch nejen vyčistí ale také oživí dřevěný povrch.

KROK 2.

Pokud chcete zabránit přirozenému žloutnutí měkkého dřeva, můžete po očištění využít speciální Louh na měkké dřevo. Používá se pro ošetření neopracovaných či nově přebroušených dřevěných povrchů v interiéru. Díky procesu louhování se zastaví proces žloutnutí dřeva. Tím se také zvýrazní přirozená kresba dřeva, vzniká efekt drsné běloby.

Louh můžete použít na dřevo borovice, smrku, jedle nebo pitchpiniové dřevo. Samozřejmě pokud nepotřebujete nebo nechcete řešit zachování světlosti dřeva, můžete tento krok přeskočit.
 

KROK 3.

Finální ošetření proveďte za pomoci Oleje WOCA na dřevěné podlahy. Tento olej je ideální na neopracované, nebo i nové dřevěné podlahy, louhované povrchy i korek. Mezi jeho výhody patří zvýšení  odolnosti dřevěného povrchu a také usnadňuje údržbu.

Jeho použití je opravdu široké. Uplatní se při nátěru dřevěných podlah, schodů, profilovaného dřeva nebo dřevěného nábytku. Díky hloubkové penetraci zajistí ochranu povrchu před špínou i vodou. Olej Woca z přírodních materiálů se hodí na tmavší druhy dřeva, kterým dodá teplejší odstín a zvýrazní jejich strukturu. Pro světlejší druhy dřeva je lepší bílý olej, který opět zvýrazní tentokrát světlý odstín dřeva.

Jak je popsáno v předchozím kroku, je možné olej použít rovnou na podlahu bez povrchové úpravy a úpravy louhováním.

Olej na dřevěnou podlahu

KROK 4.

V posledním ale stejně důležitém kroku, cca 5 dní po ošetření vaší dřevěné podlahy olejem je potřeba podlahu umýt Mýdlem na olejované podlahy – bílé.

Chcete poradit se správným výběrem oleje na dřevo Woca? Kontaktujte nás.


Zpět na výpis článků

MENUX