OSMO Dekorační vosk transparentní 3138 - 0,75l Mahagon

Osmo Dekorační vosk transparentní - Mahagon je určený zejména pro nátěr dřevěných stěn, stropů a nábytku. Jde o profesionální konečnou úpravu povrchů. Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný. Je bezpečný i při použití na dřevěné dětské hračky.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10100185
Použití v interiéru: Dřevěný nábytek ,  Dřevěné obložení
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3138 Mahagon - dekorační vosk
bez DPH: 898.35 Kčs DPH: 1087 Kč

POPIS PRODUKTU

Dekorační vosk transparentní - Mahagon

Popis transparentního dekoračního vosku

 Dekorační voskový olej Transparentní je pro dřevo s otevřenými póry, kde se může dobře vstřebat a následně se neodprýskává a neodlupuje, tak jako u laků. Tato závěrečná vrstva na dřevěný povrch zajistí dřevu krásný hedvábný lesk. Na dotyk je velmi příjemný a díky obsahu přírodních látek s ním dosáhnete také pravidelnějšího barevného ztvárnění dřevěného povrchu.  Kromě toho odpuzuje vodu a všechny nečistoty. Je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. V případě znečištění či poškození není potřeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky, na které je doporučován. Jeho odolnost se vztahuje i na sliny a pot.

Použití

Dekorační voskový olej Osmo Transparentní je vhodný na nátěr na veškeré dřevo ve vnitřních prostorách (stěny, stropy, dveře, podlahy, lišty, trámy, také lepené dřevo, dřevotřískové desky a korek). Doporučuje se také pro ošetření povrchu dřevěného nábytku či do míst s vyšší vlhkostí jako je kuchyně a koupelna. Zvlášť doporučený je na nábytek a dětské hračky.

Aplikace: Stačí pouze 2 nátěry! Nepotřebujete žádný základní nátěr ani žádné přebrušování. V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Upozornění: Barevný odstín by jste si měli zvolit tak, aby odpovídal přírodnímu odstínu dřeva nebo byl o něco tmavší. Oleje podtrhnou přírodní barevný odstín dřeva (mají trvale mokrý efekt). Pro tmavé dřevo a pro tvrdé dřevo bohaté na obsažené látky (např. wengé, mahagon, merbau...) doporučujeme použít Osmo Čistý vosk. Doporučujeme vyzkoušet si daný nátěr vždy na kousku dřeva.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Dekoračním Osmo Transparentní můžete použít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné nečistoty lze odstranit speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu je možné setřít i vlhkým hadrem, ale ne na mokro! Po setření je potřeba ihned setřít ještě jednou a to až do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Velikost a vydatnost balení

  • K dostání ve velikostech balení 0,375, 0,75 a 2,50 litru

  • 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 20 m2

Dostupné barvy a balení:

MENUX