OSMO Dekorační vosk transparentní 3143 - 0,75l Koňak

Osmo Dekorační vosk transparentní - Koňak je určený zejména pro nátěr dřevěných stěn, stropů a nábytku. Použít jej můžete i na dětské dřevěné hračky. Jde o profesionální konečnou úpravu povrchů.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10100272
Použití v interiéru: Dřevěný nábytek ,  Dřevěné obložení
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3143 Koňak - dekorační vosk
bez DPH: 898.35 Kčs DPH: 1087 Kč

POPIS PRODUKTU

Dekorační vosk transparentní - Koňak

Popis transparentního dekoračního vosku

Transparentní nátěr na veškeré dřevo ve vnitřních prostorách (stěny, stropy, dveře, podlahy, lišty, trámy, také lepené dřevo, dřevotřískové desky a korek). Zvláště jej doporučujeme na nábytek, profilované dřevo a podlahy. Dřevo získá odolný povrch s jemným leskem. Je určený pro konečnou úpravu povrchu nábytku. Dekorační vosk transparentní se ideálně hodí do místností s vysokou vlhkostí vzduchu (např. koupelna nebo kuchyň).

Povrch je odolný vůči oděru, odpuzuje vodu a nečistoty a rovněž je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti. Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky, na které je doporučován. Jeho odolnost se vztahuje i na sliny a pot.

Aplikace

Použití je velmi snadné. Stačí pouze 2 nátěry! Není potřeba žádného základního nátěru ani žádného přebrušování. V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Dekorační voskový olej Osmo Transparentní není třeba ředit, stačí pouze promíchat. První vrstvu naneste v tenké vrstvě, kterou dobře rozetřete v intervalu 10 – 15 minut. Následně ji nechte 24 hodin proschnout při zajištění dobrého větrání (u korkové podlahy 24 hodin). Další nátěr můžete provést hned následující den. Pokud natíráte podlahu použijte pouze jednu vrstvu. Druhý finální nátěr proveďte Osmo bezbarvým tvrdým olejem z naší nabídky.

Upozornění: Zvolte si barevný odstín, který odpovídá přírodnímu odstínu dřeva nebo je o trochu tmavší. Oleje podtrhnou přírodní barevný odstín dřeva (mají trvale mokrý efekt). Pro tmavé dřevo a pro tvrdé dřevo bohaté na obsažené látky (např. wengé, mahagon, merbau...) doporučujeme použít Osmo Čistý vosk. Je dobré vyzkoušet si daný nátěr vždy na kousku dřeva.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Osmo můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny lze odstranit speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu se dá setřít i vlhkým hadrem, ale ne na mokro! Po setření je ovšem potřeba ihned setřít ještě jednou a to do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Velikost a vydatnost balení

  • Dekorační vosk transparentní je k dostání ve velikostech balení 0,375, 0,75 a 2,50 l

  • 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 20 m2

Dostupné barvy a balení:


Složení dekoračního voskového oleje Transparent: Voskový olej Dekorační Osmo Transparent je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,9 - 0,96 g/cm³
Viskozita: 80 mPas
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: 57 -  60°C podle DIN 53213

MENUX