OSMO Dekorační vosk transparentní 3161 - 0,75l Ebenové dřevo

Osmo Dekorační vosk transparentní - Ebenové dřevo je určené zejména pro nátěr dřevěných stěn, stropů a nábytku. Použít jej můžete i na dětské dřevěné hračky. Dřevo získá odolný povrch s hedvábným leskem.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10100023
Použití v interiéru: Dřevěný nábytek ,  Dřevěné obložení
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3161 Ebenové dřevo - dekorační vosk
bez DPH: 898.35 Kčs DPH: 1087 Kč

POPIS PRODUKTU

Dekorační vosk transparentní - Ebenové dřevo

Popis transparentního dekoračního vosku

Transparentní nátěr na veškeré dřevo ve vnitřních prostorách (stěny, stropy, dveře, podlahy, lišty, trámy, také lepené dřevo, dřevotřískové desky a korek). Zvláště jej doporučujeme na nábytek, dětské hračky a také na profilované dřevo a podlahy. Dřevo získá odolný povrch s jemným leskem. Jeho účelem je konečná úprava povrchu nábytku. Dekorační vosk transparentní je vhodný do místností s vysokou vlhkostí vzduchu (např. koupelna nebo kuchyň).

Povrch je odolný vůči oděru, odpuzuje vodu a nečistoty a rovněž je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti. Jeho odolnost se vztahuje i na sliny a pot. Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky, na které je doporučován.

Použití je velmi snadné. Stačí pouze 2 nátěry! Není potřeba žádného základního nátěru ani žádného přebrušování. V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Jak na to?

Dekorační voskový olej Osmo Transparentní nemusíte ředit, stačí pouze promíchat. V intervalu 10 – 15 minut nanesete a rozetřete první tenkou vrstvu. Následně ji necháte 24 hodin proschnout při zajištění dobrého větrání (u korkové podlahy 24 hodin). Další nátěr můžete provést hned následující den. Pokud natíráte podlahu použijte pouze jednu vrstvu. Druhý závěrečný nátěr proveďte Osmo bezbarvým tvrdým olejem z naší nabídky.

Upozornění: Zvolte si barevný odstín, který odpovídá přírodnímu odstínu dřeva nebo je o trochu tmavší. Oleje podtrhnou přírodní barevný odstín dřeva (mají trvale mokrý efekt). Pro tmavé dřevo a pro tvrdé dřevo bohaté na obsažené látky (např. wengé, mahagon, merbau...) doporučujeme použít Osmo Čistý vosk. Je dobré vyzkoušet si daný nátěr vždy na kousku dřeva.

Velikost a vydatnost balení

  • Dekorační vosk transparentní je k dostání ve velikostech balení 0,375, 0,75 a 2,50 l

  • 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 20 m2

Dostupné barvy a balení:


Složení dekoračního voskového oleje Transparent: Voskový olej Dekorační Osmo Transparent je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,9 - 0,96 g/cm³
Viskozita: 80 mPas
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: 57 -  60°C podle DIN 53213

MENUX