OSMO Dekorační vosk transparentní 3166 - 2,5l Ořech

Osmo Dekorační vosk transparentní - Ořech je určený zejména pro nátěr dřevěných stěn, stropů a nábytku. Použít jej můžete i na dětské dřevěné hračky. Výsledkem je transparentní, polomatná úprava odpuzující vodu a nečistoty.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10100083
Použití v interiéru: Dřevěný nábytek ,  Dřevěné obložení
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3166 Ořech - dekorační vosk
bez DPH: 2710.74 Kčs DPH: 3280 Kč

POPIS PRODUKTU

Dekorační vosk transparentní - Ořech

Popis transparentního dekoračního vosku

Dekorační voskový olej Transparentní je určen na dřevo s otevřenými póry, kde se dobře vstřebá a následně neodprýskává a neodlupuje se, tak jako u laků. Používá se jako finální vrstva na dřevěný povrch, která dřevu zajistí nádherný hedvábný lesk. Na dotyk je velmi příjemný a díky obsahu přírodních látek s ním dosáhnete také rovnoměrnějšího barevného ztvárnění dřevěného povrchu.  
Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. Jeho odolnost se vztahuje i na sliny a pot. Ikdyž je povrch znečištěný nebo poškozený není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit jej přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Povrch je odolný vůči oděru, odpuzuje vodu a nečistoty a rovněž je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti. p
Pro člověka, zvířata a rostliny je uschlý nátěr zdravotně nezávadný. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky, na které je často doporučován.

Použití

Použití je velmi snadné. Stačí pouze 2 nátěry! Není potřeba žádného základního nátěru ani žádného přebrušování. V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Dekorační voskový olej Osmo Transparentní není třeba ředit, stačí pouze promíchat. První vrstvu naneste v tenké vrstvě, kterou dobře rozetřete v intervalu 10 – 15 minut. Následně ji nechte 24 hodin proschnout při zajištění dobrého větrání (u korkové podlahy 24 hodin). Další nátěr můžete provést hned následující den. Pokud natíráte podlahu použijte pouze jednu vrstvu. Druhý finální nátěr proveďte Osmo bezbarvým tvrdým olejem z naší nabídky.

Upozornění: Zvolte si barevný odstín, který odpovídá přírodnímu odstínu dřeva nebo je o trochu tmavší. Oleje podtrhnou přírodní barevný odstín dřeva (mají trvale mokrý efekt). Pro tmavé dřevo a pro tvrdé dřevo bohaté na obsažené látky (např. wengé, mahagon, merbau...) doporučujeme použít Osmo Čistý vosk. Je dobré vyzkoušet si daný nátěr vždy na kousku dřeva.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Dekoračním Osmo Transparentní můžete použít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu je možno setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Velikost a vydatnost balení

  • Dekorační vosk transparentní je k dostání ve velikostech balení 0,375, 0,75 a 2,50 l

  • 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 20 m2

Dostupné barvy a balení:


Složení dekoračního voskového oleje Transparent: Voskový olej Dekorační Osmo Transparent je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,9 - 0,96 g/cm³
Viskozita: 80 mPas
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: 57 -  60°C podle DIN 53213

MENUX