OSMO Ochranná olejová lazura 900 bílá 0,75l

Ochranná olejová lazura OSMO 900 - Bílá - je dekorativní polomatný nátěr s dlouhodobou ochranou dřeva na bázi oleje. Neodprýskává, nepraská a neodlupuje se! Zajišťuje ochranu dřeva před plísní, řasám a houbám.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:12100023
Použití v exteriéru: Venkovní obklad ,  Pergoly ,  Zahradní domek ,  Dřevěný plot
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 900 Bílá lazura
bez DPH: 852.89 Kčs DPH: 1032 Kč

POPIS PRODUKTU

OSMO Ochranná olejová lazura - Bílá

Ochraná olejová lazura

Osmo Ochranná olejová lazura 900 představuje dekorativní polomatný nátěr sloužící k ochraně dřeva na bázi přírodních olejů na veškeré dřevo venku.  Lazura má otevřené póry, takže umožňuje dřevu dýchat, snižuje tak bobtnání a sesychání dřeva. Neodprýskává, nepraská a neodlupuje se! Zároveň odpuzuje vodu a je mimořádně odolná proti povětrnostním podmínkám a UV záření.

Nátěr obsahuje účinné látky k preventivní ochraně nátěru před napadením plísní, řasou a houbou a díky dlouholetému používání v extrémních podmínkách je garantována její účinnost. Olej obsahuje biocidní účinné látky, které zajišťují ochranu dřeva před plísní, řasám a houbám.

Osmo Ochranná olejová lazura 900 je vhodná na veškeré dřevo ve vnějších prostorách. Jako jsou například dveře, okna a okenice, přístřesky pro auta, dřevěné balkony, fasády, terasy, ploty, pergoly, zahradní nábytek a zahradní domky.

Použití ochranné olejové lazury Osmo

Aplikace nátěru je velmi snadná. Stačí pouze 1  nátěr při renovaci a 2 nátěry u dřeva bez povrchové úpravy. Nepotřebujete žádný základní nátěr ani žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Ochrannou olejovou lazuru OSMO naneste v tenké vrstvě na suché a čisté dřevo pevným štětcem (Osmo štětec) nebo Osmo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Při důkladném větrání nechte zaschnout po dobu cca 12 hodin. Poté naneste druhý nátěr, opět v tenké vrstvě. Pro renovace je postačující pouze jeden nátěr. Z důvodu přirozené charakteristiky dřeva doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Upozornění: Transparentní barevný odstín je ovlivňován přírodní barvou dřeva a může se tak lišit od odstínu vzorku. Světlé transparentní odstíny lazur poskytují pouze malou ochranu proti  UV záření a proto nejsou vhodné pro dřevěné plochy silně vystavené slunci. Ošetřený povrch je po uschnutí na začátku mírně lesklý a následně polomatný. Aby se prodloužila trvanlivost nátěru, můžete po oschnutí provést ještě 1x nátěr Osmo olejem na ochranu proti UV záření Extra 420. Všechny barevné odstíny lze vzájemně míchat.

Velikost a vydatnost balení

  • K dostaní v baleních po 0,75l a 2,5 litru

  • 1 litr výrobku vystačí na 26 m2 při 1 nátěru!

Dostupné barvy a balení:

Složení OSMO Ochranné olejové lazury: Báze přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, sójový olej, olej z bodláku, lněný olej); pigmenty kysličníku železitého a organické pigmenty, kysličník titaničitý - bílý pigment, sikativa  (sušidla)  a  aditiva.  Benzínová  frakce  (ropná),  hydrogenovaná  těžká;  nízkovroucí hydrogenovaný  benzín  dearomatizovaný - (neobsahuje  benzen).  Tento  výrobek  splňuje  dle směrnice  EU  (2004/42/EC)  přípustný  obsah  VOC  max.  400  g/l  (kat.  A/e  (2010)

Specifická hmotnost (hustota): 0,95 -1,1 g/cm³
Viskozita: 25 - 35 s, 4 mm dle DIN 53211
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 61°C podle DIN 53213

MENUX