OSMO Selská barva 2308 Nordická červená 2,5l

Osmo Selská barva - Nordická červená je mikroporézní, umožňuje dřevu dýchat a tím omezuje sesychání a bobtání dřeva. Je nezávádná pro člověka, zvířata i rostliny. Je odolná vůči UV záření a robustní vůči malému poškození.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:11400031
Použití v exteriéru: Venkovní obklad ,  Pergoly ,  Zahradní domek ,  Dřevěný plot
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 2308 Nordicky červená
bez DPH: 2738.02 Kčs DPH: 3313 Kč

POPIS PRODUKTU

Osmo Selská barva - Nordická červená

Selská barva Osmo

Osmo selská barva je mikroporézní. Umožňuje dřevu dýchat a tím omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Je voděodolná, odolná vůči povětrnostním vlivům, UV záření a robustní vůči malému poškození. Nepraská, neodlupuje se a netvoří ani šupinky. Kryje odstín a přirozené žilkování dřeva,ale zachovává jeho rozeznatelnou strukturu.

Uschlý nátěr je nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Selská barva neobsahuje žádné biocidy ani konzervační látky!

Použití

Velkou výhodou Osmo Selské barvy je, že před použitím nemusíte povrch obrušovat ani natírat základním (podkladovým) nátěrem. Je jednoduše a snadno roztíratelná. Během aplikace nezasychá.

Místa použití: Osmo selská barva je určena pro všechny exteriérové prvky dřeva, kde je vyžadována výjimečná odolnost. Zvláště se doporučuje na dřevěné fasády, balkóny, okna a okenice, ploty, pergoly, dřevěné šindele, zahradní nábytek a zahradní domky, přístřešky pro auta apod. Je ideální pro obnovení starých mikroporézních nátěrů a zvětralých dřevěných ploch.

Aplikace: Osmo Selskou barvu naneste v tenké vrstvě na suché a čisté dřevo pevným štětcem (Osmo štětec) nebo Osmo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Při důkladném větrání nechte zaschnout. Poté naneste druhý nátěr, opět v tenké vrstvě. Pro renovace je postačující pouze jeden nátěr. Doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím kvůli přirozené charakteristice dřeva.

Velikost a vydatnost balení

  • 1 l stačí při 1 nátěru na cca 26 m²

  • K dostání ve velikostech po 0,75 l a 2,5 l

Vydatnost výrobku je plně závislá na typu dřeviny a na povrchovém opracování. Námi udávaná vydatnost se rozumí pro hladce hoblované povrchy. V případě jemně řezaných povrchů budete potřebovat více materiálu. Počet nutných nátěrů pro první opracování jsou 2.

Barevné odstíny

Osmo Selská barva je k dostání v odstínech:

Upozornění: Pokud je požadováno ošetření dřevěných povrchů v exteriérech (zejm. okna, fasády), je doporučeno provést ještě dodatečný nátěr přípravkem OSMO UV ochrana bezbarvý (410 bez obsahu biocidů nebo 420 tvořící ochranný film) na dokonale zaschlý nátěr Osmo Selskou barvou. Tento nátěr chrání před znečištěním a zvyšuje odolnost nátěru. Pro Osmo Selskou barvu bílou 2101 aplikujte prosím Osmo Olejovou lazuru na dřevo bílou 900.

Doporučení

Pokud je požadováno docílení matného vzhledu povrchu a odstranění míst s lesklým a matným povrchem, které vznikají vlivem různého vláknění dřeva, které je narušeno přírodními suky, je velmi vhodné použít jako poslední nátěr výrobek OSMO Ochranná olejová lazura MAT č. 701. Jedná se o bezbarvý matný vrchní nátěr (pouze pro svislé plochy) na barevné Osmo venkovní vrchní nátěry jako jsou Osmo Selská barva, Osmo Ochranná olejová lazura nebo Osmo Jednorázová lazura HS plus. Docílíte tím dodatečného přírodního matného vzhledu povrchu.
Pro drážkované nebo hrubě řezané dřevo je třeba vzhledem k struktuře povrchu počítat s vyšší spotřebou nátěrové hmoty.
Mnohé typy dřeva jsou náchylné k přirozenému vymývání ve vodorozpustných barevných složek dřeva.

MENUX