OSMO Terasový olej 007 na týk 2,5l - bezbarvý

Olej na terasy na týk je speciálně vyvinutý pro individuální požadavky mnoha druhů dřeva. Barevně přizpůsobený jednotlivým typům exotických i jehličnatých dřevin. Vyhlazuje a chrání povrch.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:11500005
Použití v exteriéru: Dřevěná terasa
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 007 Bezbarvý na týk
bez DPH: 2015.70 Kčs DPH: 2439 Kč

POPIS PRODUKTU

Terasový olej na týk - bezbarvý

Terasový olej Osmo

Terasové oleje vyhlazují povrch dřeva, který poté odpuzuje vodu a nečistoty. Vyvinuté pro individuální požadavky mnoha druhů ušlechtilého dřeva. Chrání, ošetřují a zkrášlují zahradní nábytek a dřevěné přístřešky. Povrch dřeva je poté příjemný na dotyk a vyhlazený.

Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Též ho doporučujeme na dětské dřevěné hračky. Je zcela bezpečný.

Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. Jeho odolnost se vztahuje i na sliny a pot. Pokud by se povrch poškodil či znečistil stačí vyčistit přípravkem na povrchy ošetřené olejem a následně přetřít novou vrstvou terasového oleje.

Počet nátěrů: U dřeva bez povrchové úpravy dva nátěry, v případě renovace stačí zpravidla jeden nátěr na očištěný povrch - bez broušení! Dosažený výsledek může podle druhu dřeva vypadat rozdílně, doporučujeme proto předem si nátěr vyzkoušet na kousku dřeva.

Povrch dřeva před použitím Terasového oleje musí být čistý a suchý. Ušlechtilé dřevo s obzvlášť velkým obsahem dřevitých látek nechat před první úpravou trochu zvětrat asi 4 týdny. U čerstvě tlakově impregnovaného dřeva se doba prodlužuje až na 3 - 6 měsíců.  Terasový olej je připraven přímo k natírání. Nemusíte jej ředit. Stačí dobře promíchat. Pevným plochým štětcem Osmo nanésete v tenké vrstvě a rovnoměrně ve směru vláken dřeva jej rozetřete. Nechte schnout cca 10 - 12 hodin v dobře větraném prostředí. Potom naneste druhý nátěr. V případě nátěru na zahradní nábytek z tvrdého ušlechtilého dřeva jej nechte vyschnout zvlášť důkladně.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených Terasovým olejem Osmo stačí ošetřené plochy okartáčovat nebo očistit za vlhka s přidáním čisticích prostředků vhodných pro domácnost. K odstranění větších nečistot či více odolných skvrn doporučujeme využít Osmo voskovou údržbu a čistící prostředek.

Dostupné barvy a balení:

Velikost a vydatnost balení

  • K dostání v balení po 0,75 a 2,50 litru

  • 1 litr stačí na cca 12 m2 při 2 nátěrech

  • 1 litr stačí na cca 24 m2 při jednom nátěru

Složení Terasového oleje Osmo: Terasový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, olej z bodláků, sojový olej), OLEJ BANGKIRAI, BOROVICE, MODŘÍN a DOUGLASIE,bílý pigment kysličníku titaničitého, pigmenty kysličníku železitého a organické pigmenty (povoleny pro potravinářský sektor) Aditiva:  sikativa (sušidla) a vodu odpuzující aditiva.

Specifická hmotnost (hustota): 0,85 - 0,95 g/cm³
Viskozita: 90 - 105 sec, 2 mm řídce tekutý
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213


 

MENUX