OSMO Terasový olej 009 na modřín 0,75l - přírodní

Olej na terasy na modřín je speciálně vyvinutý pro individuální požadavky mnoha druhů dřeva. Barevně přizpůsobený jednotlivým typům exotických i jehličnatých dřevin. Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný. Můžete ho využít i na dětské dřevěné hračky.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:11500020
Použití v exteriéru: Dřevěná terasa
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 009 Přírodní na modřín
bez DPH: 755.37 Kčs DPH: 914 Kč

POPIS PRODUKTU

Terasový olej na modřín - přírodní

Terasový olej Osmo

Terasové oleje vyhlazují povrch dřeva, který poté odpuzuje vodu a všechny nečistoty. Povrch dřeva je poté chráněný, příjemný na dotek a je vyhlazený. Terasový olej Osmo celkově dřevo ošetří a zkrášlí. Doporučujeme jej na zahradní nábytek a dřevěné přístřešky. Byl vyvinut pro individuální požadaky mnoha druhů ušlechtilého dřeva.
Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky.

Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. Odolný je i proti potu a slinám. V případě znečištění stačí vyčistit přípravkem na povrchy ošetřené olejem a následně přetřít novou vrstvou terasového oleje.

Terasový olej Osmo na modřín pronikne hluboko do dřeva. Uchová dřevo zdravé a pružné a nenechá ho vyschnout. Dřevo může dýchat, díky čemuž může veškerá vlhkost unikat. Tento proces částeně pak zabrání bobtnání a sesychání dřeva. Co oceníte je také velká vydatnost tohoto terasového oleje, takže ušetříte i v tomto ohledu.

Použití

Jednoduchá aplikace: Stačí pouze 1  nátěr při renovaci a 2 nátěry u dřeva bez povrchové úpravy. Nepotřebuje žádný základní nátěr ani žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít! Dosažený výsledek může podle druhu dřeva vypadat rozdílně, doporučujeme proto předem si nátěr vyzkoušet na kousku dřeva.

Povrch dřeva před použitím Terasového oleje musí být čistý a suchý. Ušlechtilé dřevo s obzvlášť velkým obsahem dřevitých látek nechat před první úpravou trochu zvětrat asi 4 týdny. U čerstvě tlakově impregnovaného dřeva se doba prodlužuje až na 3 - 6 měsíců.  Terasový olej je připraven přímo k natírání. Nemusíte jej ředit. Stačí dobře promíchat. Pevným plochým štětcem Osmo nanésete v tenké vrstvě a rovnoměrně ve směru vláken dřeva jej rozetřete. Nechte schnout cca 10 - 12 hodin v dobře větraném prostředí. Potom naneste druhý nátěr. V případě nátěru na zahradní nábytek z tvrdého ušlechtilého dřeva jej nechte vyschnout zvlášť důkladně.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených Terasovým olejem Osmo můžete ošetřené plochy okartáčovat nebo očistit za vlhka s přidáním čisticích prostředků vhodných pro domácnost. K odstranění větších nečistot či jiných odolných skvrn doporučujeme využít Osmo voskovou údržbu a čistící prostředek.

Dostupné barvy a balení:

Velikost a vydatnost balení

  • Terasový olej je k dostání v balení po 0,75 a 2,50 litru

  • 1 litr stačí na cca 12 m2 při 2 nátěrech

  • 1 litr stačí na cca 24 m2 při jednom nátěru

Složení Terasového oleje Osmo: Terasový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, olej z bodláků, sojový olej), OLEJ BANGKIRAI, BOROVICE, MODŘÍN a DOUGLASIE,bílý pigment kysličníku titaničitého, pigmenty kysličníku železitého a organické pigmenty (povoleny pro potravinářský sektor) Aditiva:  sikativa (sušidla) a vodu odpuzující aditiva.

Specifická hmotnost (hustota): 0,85 - 0,95 g/cm³
Viskozita: 90 - 105 sec, 2 mm řídce tekutý
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213

 

WOCA Exteriérový olej na terasy - přírodní 3lAkceNejprodávanější

WOCA Exteriérový olej na terasy - přírodní 3l

bez DPH: 1471.07 Kčs DPH: 1780 Kč

MENUX