OSMO Terasový olej 010 na termo dřevo 2,5l

Olej na terasy na termo dřevo je speciálně vyvinutý pro individuální požadavky mnoha druhů dřeva. Barevně přizpůsobený jednotlivým typům exotických i jehličnatých dřevin. Vyhlazuje a chrání povrch. Uschlý povrch je zdravotně nezávadný a bezpečný.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:11500045
Použití v exteriéru: Dřevěná terasa
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 010 na termo dřevo
bez DPH: 2015.70 Kčs DPH: 2439 Kč

POPIS PRODUKTU

Terasový olej na termo dřevo

Terasový olej Osmo

Terasové oleje vyhlazují povrch dřeva, který poté odpuzuje vodu a nečistoty. Vyvinuté pro individuální požadavky mnoha druhů ušlechtilého dřeva. Chrání, ošetřují a zkrášlují zahradní nábytek a dřevěné přístřešky. Povrch dřeva je poté příjemný a vyhlazený.

Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný pro lidi, zvířata i rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky.

Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. Odolný je i proti potu a slinám. Pokud by se povrch poškodil či znečistil stačí vyčistit přípravkem na povrchy ošetřené olejem a následně přetřít novou vrstvou terasového oleje.

Počet nátěrů: U dřeva bez povrchové úpravy dva nátěry, v případě renovace stačí zpravidla jeden nátěr na očištěný povrch - bez broušení! Dosažený výsledek může podle druhu dřeva vypadat rozdílně, doporučujeme proto předem si nátěr vyzkoušet na kousku dřeva.

Povrch dřeva před použitím Terasového oleje musí být čistý a suchý. Ušlechtilé dřevo s obzvlášť velkým obsahem dřevitých látek nechat před první úpravou trochu zvětrat asi 4 týdny. U čerstvě tlakově impregnovaného dřeva se doba prodlužuje až na 3 - 6 měsíců.  Terasový olej je připraven přímo k natírání. Nemusíte jej ředit. Stačí dobře promíchat. Pevným plochým štětcem Osmo nanésete v tenké vrstvě a rovnoměrně ve směru vláken dřeva jej rozetřete. Nechte schnout cca 10 - 12 hodin v dobře větraném prostředí. Potom naneste druhý nátěr. V případě nátěru na zahradní nábytek z tvrdého ušlechtilého dřeva je potřeba vše nechat obzvláště důkladně proschnout.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených Terasovým olejem Osmo můžete ošetřené plochy okartáčovat nebo očistit za vlhka s přidáním čisticích prostředků vhodných pro domácnost. V případech větších nečistot či více odolných skvrn doporučujeme využít Osmo voskovou údržbu a čistící prostředek.

Dostupné barvy a balení:

Velikost a vydatnost balení

  • Terasový olej Osmo je k dostání v balení po 0,75 a 2,50 litru

  • 1 litr vystačí na cca 12 m2 při 2 nátěrech

  • 1 litr vystačí na cca 24 m2 při jednom nátěru

MENUX