OSMO Top olej 3061 0,5l - Akát

Top olej Osmo – Akát představuje kombinaci oleje a vosku určenou speciálně pro úpravu povrchu nábytku a hlavně kuchyňských pracovních desek. Je zdravotně nezávadný a bezpečný při použití na dětské dřevěné hračky.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:13900072
Použití v interiéru: Kuchyňské pracovní desky
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3061 Akat Top olej
bez DPH: 674.38 Kčs DPH: 816 Kč

POPIS PRODUKTU

Top olej Osmo – Akát

Popis Top oleje

Top olej Osmo vám zaručje tvrdost a odolnost povrchu, který se velmi dobře udržuje. Zároveň podtrhne přírodní odstín dřeva a vytvoří trvale mokrý efekt. Po použití tohoto oleje Osmo zůstane zachován původní charakter dřevěného povrchu. Top olej Osmo má otevřené póry, takže se umí dobře vstřebávat a následně neodprýskává a neodlupuje se, tak jako u laků.

Výhody

  • - Odpuzuje vodu a také nečistoty.

  • - Odolný je i proti slinám a potu.

  • - V případě znečištění či poškození není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně znovu přetřít.

  • - Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny.

  • - Bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky.

  • - Neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky!

Top olej Osmo je vhodný na nátěr dřevěných nábytkových ploch a pracovních desek z masivního nebo lepeného dřeva ( např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály apod.) ve vnitřních prostorách. Vhodný je rovněž pro korek a OSB desky a rovněž ho můžete použít pro terakotové a jiné neglazované keramické dlaždice.

Použití

Použití je velmi jednoduché. Stačí pouze 2 nátěry. Nepotřebujete žádný základní nátěr ani přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít!

Osmo Top Olej je připravený k okamžitému použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Nanášejte tenkou vrstvu ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Popř. nanášejte kvalitním hadrem nezanechávajícím chloupky. Nechte schnout za dobrého větrání cca. 8 – 10 hodin. Potom proveďte druhý nátěr. V případě, že pracujete s válečkem, aplikujte 2 nátěry, v případě, že pracujete s hadrem, aplikujte 3 nátěry. Vždy zachovejte dobu schnutí mezi jednotlivými nátěry 8 – 10 hodin a dbejte na dobré větrání.

V případě korkového povrchu počítejte s dobou schnutí minimálně 24 hodin. Při renovaci plochy již upravené olejem stačí zpravidla 1 nátěr na povrch očištěný od znečištění. Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Pokud potřebujete, aby byla kuchyňská pracovní deska obzláště odolná vůči vodě, aplikujte po druhém nátěru Osmo Top oleje ještě 1 x výrobek Osmo Vosková údržba č. 3029.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených Top voskovým olejem Osmo můžete použít mop, vysavač nebo elektrický leštič parket. Odolné skvrny se dají odstranit speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření je potřeba ihned setřít ještě jednou a to do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Dostupné barvy a balení:

Vydatnost a velikost balení

  • K dispozici je v baleních po 0,5 litru

  • 1l výrobku vystačí na 24 m2

Složení Top voskového oleje: Voskový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,89 g/cm³
Viskozita: hustá/smetanová
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213

MENUX