OSMO Tvrdý voskový olej Original 3032 - 3L hedvábný polomat

Tvrdý voskový olej Osmo Original – hedvábný polomat je rychleschnoucí voskový olej s rychlou dobou zpracovatelnosti. Povrch ošetřený voskovým olejem Osmo Original je snadno udržovatelný. Má výbornou odolnost proti oděru, vodě či tlaku.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10300002-3
Použití v interiéru: Dřevěná podlaha ,  Dřevěný nábytek ,  Dřevěné obložení
Výrobce: Osmocolor
Balení: 3 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3032 Hedvábný polomat
bez DPH: 2384.30 Kčs DPH: 2885 Kč

POPIS PRODUKTU

Tvrdý voskový olej Original – Hedvábný polomat

Popis tvrdého voskového oleje

Tvrdý voskový olej Osmo Original 3032 je vysoce odolný proti ošlapávání, snese vysoké zatížení. Při použití na dřevo s otevřenými póry, neodprýskává a neodlupuje se, jako je tomu u laků, což oceníte po mnoho let. Kromě toho odpuzuje vodu a také nečistoty. Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. V případě znečištění či poškození není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Nátěr je bezpečný i pro použití na dětské dřevěné hračky. Je imunní proti slinám a potu.

Použití

Tvrdý voskový olej Original 3032 je profesionální, rychleschnoucí nátěr, který je ideální pro úpravu silně zatěžovaných přírodních povrchů, jako jsou prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové podlahy nebo podlahy z OSB desek. Doporučuje se také pro ošetření dřevěného nábytku či do míst s vyšší vlhkostí jako je kuchyně a koupelna.

Aplikace nátěru: Stačí pouze 2 nátěry. Nemusíte přebrušování ani mít základní nátěr. V případě renovace stačí očistit a přetřít!
První vrstvu naneste v tenké vrstvě, kterou dobře rozetřete v intervalu 10 – 15 minut. Následně nechat 8 - 10 hodin uschnout při zajištění dobrého větrání (u korkové podlahy 24 hodin), např. přes noc. Další nátěr je možné provést následující den. Konečné vytvrzení nátěru trvá 2 – 3 týdny.

Vydatnost a velikost balení

  • 1l výrobku vystačí na 24 m2

  • K dispozici je v baleních po 0,75l, 2,5l (nejvíce oblíbené balení) a 10 litrech

Údržba: Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Osmo Original můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha.

Dostupné barvy a balení

  • č. 3065 - bezbarvý, matný plus

Složení

Složení voskového oleje Original 3032: Voskový olej Osmo Original je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,88 - 0,95 g/cm³
Viskozita: 140 - 180 mPas
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: ≥  60°C podle DIN 53213

MENUX