OSMO Tvrdý voskový olej Original 3032 - na podlahy 0,75l hedvábný polomat

Tvrdý voskový olej Original hedvábný polomat je speciálně přizpůsoben dřevěným podlahám - povrch se snadnou údržbou a pro zdravé bydlení! Zachovává přírodní vzhled a je mimořádně odolný a tvrvale zatížitelný.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10300001
Použití v interiéru: Dřevěná podlaha ,  Dřevěný nábytek ,  Dřevěné obložení
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3032 Hedvábný polomat
bez DPH: 808.26 Kčs DPH: 978 Kč

POPIS PRODUKTU

Tvrdý voskový olej Original - Hedvábný, polomat

Popis tvdého voskového oleje

Tvrdý voskový olej Osmo Original  je vysoce odolný proti ošlapávání, dokáže snést i vysoké zatížení. Při použití na dřevo s otevřenými póry, neodprýskává a neodlupuje se. Kromě toho odpuzuje vodu a také nečistoty. Z hlediska tekutin je testován vůči pivu, vínu, cole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku či vodě. V případě znečištění či poškození není třeba brousit povrch, ale stačí vyčistit přípravkem na voskové oleje a následně přetřít novou vrstvou voskového oleje.

Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky. Jeho odolnost se vzatuhuje i na sliny a pot.

Použití

Tvrdý voskový olej Original je profesionální, rychleschnoucí nátěr, který je ideální pro úpravu silně zatěžovaných přírodních povrchů, jako jsou prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové podlahy, podlahy z OSB desek, korkové podlahy, břidlici, potěrové podlahy či terakota a další neglazované keramické dlažby. Doporučuje se také pro ošetření dřevěného nábytku či do míst s vyšší vlhkostí jako je kuchyně a koupelna.

Jednoduchá aplikace nátěru: Stačí pouze 2 nátěry. Nepotřebujete žádný základní nátěr ani žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít.

Zakoupený voskový olej Osmo Original není třeba ředit, pouze dobře promíchat. První vrstvu naneste v tenké vrstvě, kterou dobře rozetřete v intervalu 10 – 15 minut. Následně nechat 8 - 10 hodin uschnout při zajištění dobrého větrání (u korkové podlahy 24 hodin), např. přes noc. Další nátěr je možné provést hned následující den. Konečné vytvrzení nátěru trvá 2 – 3 týdny.

Vydatnost a velikost balení

  •   1l výrobku na 24 m2

  •   K dispozici je v baleních po 0,75l, 2,5l (nejvíce oblíbené balení) a 10 litrech.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Osmo Original můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Dostupné barvy a balení:

Složení voskového oleje Original 3032: Voskový olej Osmo Original je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
Specifická hmotnost (hustota): 0,88 - 0,95 g/cm³
Viskozita: 140 - 180 mPas
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: ≥  60°C podle DIN 53213

MENUX