OSMO Tvrdý voskový olej Rapid 3262 - 0,75l bezbarvý mat

Tvrdý voskový olej Osmo Rapid – bezbarvý mat je rychleschnoucí voskový olej s krátkou dobou zpracovatelnosti. V rámci jednoho dne můžete nanést až 2 nátěry. Povrch ošetřený voskovým olejem je snadno udržovatelný.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:10300101
Použití v interiéru: Dřevěná podlaha
Výrobce: Osmocolor
Balení: 0,75 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 3262 Bezbarvý mat
bez DPH: 1039.67 Kčs DPH: 1258 Kč

POPIS PRODUKTU

Tvrdý voskový olej Rapid – Bezbarvý mat

Popis tvrdého voskového oleje 

Tvrdý voskový olej Rapid 3262 je profesionální, rychleschnoucí nátěr. Je odolný proti ošlapání, trvale snese vysoké zatížení a je velmi odolný. Odpuzuje vodu a je odolný vůči chemikáliím používaným v domácnosti a dalším tekutinám jako je např. pivo, víno, cola, káva, čaj, mléko či ovocné šťávy. Tvrdý voskový olej Rapid 3262 překonává ve své odolnosti vůči opotřebení i některé typy laků. Uschlý nátěr je také zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky. Též  je odolný vůči slinám a potu.

Použití a údržba

Je ideální pro úpravu silně zatěžovaných přírodních povrchů, jako jsou prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové podlahy, podlahy z OSB desek, korkové podlahy či terakota a další neglazované keramické dlažby.

U dřeva bez povrchové úpravy jsou potřeba dva nátěry, v případě renovace stačí zpravidla jeden nátěr na očištěný povrch - bez obrušování. To znamená pouze očistit a přetřít! Zakoupený voskový olej Osmo Rapid není třeba ředit, pouze dobře promíchat. První vrstvu naneste v tenké vrstvě, kterou dobře rozetřete v intervalu 10 – 15 minut. Následně nechat 4 – 5 hodin uschnout při zajištění dobrého větrání. Další nátěr je možné nanést ve stejný den. Po jeho dokončení nechat vše proschnout např. přes noc. Konečné vytvrzení nátěru trvá 2 – 3 týdny.

Údržba: Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených voskovým olejem Osmo Rapid můžete využít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny odstraňte speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem ne na mokro! Po setření, ihned setřít ještě jednou do sucha. V případě potřeby provést údržbu Osmo Voskovou údržbou a čistícím prostředkem.

Velikost a vydatnost balení

  • 1l výrobku stačí na 24 m2

  • Dostupný je v balení po 0,75l, 2,5l (nejvíce oblíbené balení) a 10 litrech.

Dostupné barvy

Složení

Voskový olej Rapid je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 500 g/l (2010)).
VOC (337/2010 Sb.): < 500 g/l (2010 A/i)
Hustota (20 °C): 0,9 - 0,95 g/ cm3
Obsah organických rozpouštědel: 0,50 – 0,52 kg/kg produktu
Obsah celkového organického uhlíku: 0,44 kg/kg produktu
Obsah sušiny: 48 – 50 % obj.

MENUX