OSMO UV ochranný olej bezbarvý 410 - na nábytek, stěnu a strop 2,5l

UV ochranný olej - perfektní ochrana před sluncem! První bezbarvá UV ochrana. Zabraňuje procesu šednutí a výrazně prodlužuje dobu mezi renovačními intervaly.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:11600022
Použití v interiéru: UV ochrana dřeva
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
bez DPH: 2277.69 Kčs DPH: 2756 Kč

POPIS PRODUKTU

OSMO UV ochranný olej bezbarvý na nábytek, stěnu a strop

Osmo UV ochranný olej

OSMO UV ochranný olej je bezbarvý polomatný nátěr na dřevo na venkovní použití s mnohostranným využitím. OSMO UV ochranný olej je vyroben na bázi přírodních olejů s otevřenými póry. UV ochranný olej č. 410 je bez biocidních účinných látek. Neodlupuje se, nepraská a netváří šupiny. Jako konečný nátěr na již barevně upravené dřevo prodlužuje výrazně OSMO UV Ochranný olej dobu mezi renovačními intervaly. Jako samostatný nátěr zabraňuje procesu šednutí dřeva UV ochranným faktorem 12 v porovnání s neošetřeným dřevem.

Výběrem tohoto ochranného oleje získáte dva výrobky v jednom - základní nátěr i lazuru! Vyznačuje se vysokou vydatností a hedvábně matným povrchem, který můžete využít jak v exteriéru tak interiéru u všech dřevěných ploch.


OSMO UV Ochranný olej odpuzuje vodu a nečistoty, reguluje vlhkost a snižuje bobtnání a sesychání dřeva. Uschlý nátěr je zdravotně nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny. Dokonce je bezpečný i při použití na dětské dřevěné hračky

Aplikace

Použití nátěru je velmi snadné. Stačí pouze 2 nátěry. Nepotřebujete žádný základní nátěr ani žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít! V exteriéru doporučujeme první nátěr provést např. Osmo jednorázovou lazurou nebo Osmo selskou barvou.

Údržba

Při údržbě dřevěných povrchů ošetřených UV ochranným olejem Osmo můžete použít mop, vysavač nebo leštič parket. Odolné skvrny můžete odstranit speciálním čisticím prostředkem, z údržbové řady Osmo. Dřevěnou podlahu můžete setřít i vlhkým hadrem, ovšem pozor ne na mokro! Po setření je potřeba okamžitě setřít ještě jednou do sucha. Čisticí prostředky na podlahy ošetřené přípravy Osmo najdete v sekci věnované údržbě.

Velikost a vydatnost balení

  • K dostání v obsahu 0,75 l a 2,5l

  • 1 litr stačí na ca. 16 m2

Složení UV ochranného voskového oleje 410: Voskový olej je postaven na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový vosk, kandelinový vosk), parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dále obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Výrobek vyhovuje požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 337/2010 Sb. v platném znění (příloha č. 5, část II, kategorie produktu A/i – jednosložkové nátěrové hmoty se speciální funkcí): 400 g/l).
Obsah organických rozpouštědel: 0,38 - 0,40 kg / kg
Obsah sušiny: 60 - 62% objemových
Obsah celkového organického uhlíku: 0,32 - 0,34 kg /kg
VOC max: 384 g/l


 

MENUX