OSMO UV ochranný olej EXTRA 420, bezbarvý nátěr s UV ochranou - 2,5l

UV ochranný olej EXTRA 420 Bezbarvý slouží k zušlechtění a ochraně dřevěného povrchu. Používá se jako konečný nátěr. Je voděodolný, odolný vůči povětrnostním vlivům a UV záření. UV ochranný olej výrazně prodlužuje interval renovace.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:11600027
Použití v exteriéru: Venkovní obklad ,  UV ochrana
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
Barva: 420 Bezbarvý UV ochrana
bez DPH: 1942.15 Kčs DPH: 2350 Kč

POPIS PRODUKTU

OSMO UV ochranný olej EXTRA Bezbarvý

UV ochranný olej Osmo

Osmo UV ochranný olej EXTRA 420 je konečný nátěr, který má otevřené póry, což umožňuje dřevu dýchat, omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Je voděodolný, odolný vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky. Osmo UV ochranný olej  výrazně  prodlužuje interval renovace. Olej obsahuje biocidní účinné látky, které zajišťují ochranu dřeva před plísní, řasám a houbám.

Jako samostatný nátěr po 2 nánosech zamezuje procesu šednutí na svislém povrchu s ochranným UV faktorem 12 ve srovnání se dřevem bez úpravy.

Použití

Stačí pouze 1 nátěr při renovaci a 2 nátěry u dřeva bez povrchové úpravy. Nepotřebujete žádný základní nátěr ani žádné přebrušování! V případě renovace stačí očistit a přetřít.
Aplikace je opravdu snadná! UV ochranný olej EXTRA 420 naneste v tenké vrstvě na suché a čisté dřevo pevným štětcem (Osmo štětec) nebo Osmo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Při důkladném větrání nechte zaschnout po dobu cca 12 hodin. Poté naneste druhý nátěr, opět v tenké vrstvě. Pro renovace je postačující pouze jeden nátěr. Doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím kvůli přirozené charakteristice dřeva.

Osmo UV ochranný olej 420 je určen na všechny svislé dřevěné plochy ve vnějších prostorách: dveře, okna a okenice, přístřešky pro auta, dřevěné fasády, balkóny, ploty, pergoly, zahradní nábytek a zahradní domky. Též je doporučujeme pro bambusové tyče (např. u pohledových zábran a zahradního nábytku).

Údržba

Údržba je velmi jednoduchá, v případě potřeby stačí pouze nanést novou vrstvu. Renovace se z pravidla provádí po 3 - 4 letech, kdy je třeba nanést nový nátěr. Opět záleží na konkrétních podmínkách, kterým je ošetřený povrch vystaven.

Velikost a vydatnost balení

  • 1l výrobku vystačí na 26 m2 při 1 nátěru, závisí na povrchu ošetřovaného dřeva

  • k dostání je v baleních po 0,75l a 2,5 litru

Dostupné barvy a balení:

Složení OSMO UV ochranného oleje EXTRA 420: Přírodní rostlinné oleje (slunečnicový olej, lněný olej, sojový olej, olej z bodláku), sikativa  (sušidla) a aditiva. Těkavé  složky:  benzínová  frakce  (ropná),  hydrogenovaná  těžká; nízkovroucí hydrogenovaný benzín dearomatizovaný - (neobsahuje benzen). Tento výrobek splňuje dle  směrnice  EU  (2004/42/EC)  přípustný  obsah  VOC  max.  400  g/l  (kat.  A/e  (2010).

Specifická hmotnost (hustota): 0,9-1 g/cm³
Viskozita: 70 - 100 s, 4 mm dle DIN 53211
Zápach: slabý/mírný, (dle rostlinného oleje) po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: nad 55°C podle DIN 53213

MENUX