OSMO Vosková impregnace 4006 - 2,5l - bezbarvá

Speciálně vhodná pro vlhké prostory. Silně odpuzuje vodu a je bez organických biocidů. Je bezpečný a proto jej můžete použít i na dřevěné dětské hračky či vybavení hřišť.

Výrobce:Osmocolor
Katalogové číslo:12300002
Použití v interiéru: UV ochrana dřeva
Výrobce: Osmocolor
Balení: 2,5 l
Dostupnost: Skladem
Záruka: 24 měsíců
bez DPH: 2114.88 Kčs DPH: 2559 Kč

POPIS PRODUKTU

Osmo Vosková impregnace - bezbarvá

Osmo Vosková impregnace

Osmo Ochrana dřeva bezbarvý, polomatný, speciální voskový podkladový a ochranný nátěr na bázi přírodních olejů a vosků. V tomto výrobku nenajdete žádné organické biocidy, a proto může být použit pro ošetření dřeva ve vnitřních prostorách nebo i pro dětské hračky či vybavení hřišť. Osmo Ochrana dřeva vykazuje extrémní vodoodpudivé účinky. Je bezpečná pro lidi, zvířata i rostliny. Její odolnost se vztahuje i na sliny a pot. Zůstává mikroporézní. Dřevo může dýchat. Vlhkost může volně odcházet a nedochází tak ke kroucení a deformacím dřeva. Oleje a vosky chrání dřevo zevnitř. Dřevo zůstane zdravé a elastické. 

Oblasti použití: Veškeré interiérové dřevěné prvky, zejména podlahy ze dřeva se sklony k modrání ( např. borovice), okenní rámy, dřevěné prvky v koupelnách apod. Stropní a stěnové obložení z měkkých dřevin ( bor, smrk ).

Zpracování:

Výrobek je určen k přímé aplikaci. Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 20% vlhkost dřeva). Není potřeba jej ředit. Stačí jej dobře promíchat. Pevným štětcem nebo Osmo válečkem z mikrovláken naneste tence ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Nechte schnout za dobrého větrání 24 hodin. Po zaschnutí aplikovat konečný nátěr z řady OSMO doporučených výrobků.
POZNÁMKA: Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit.

Počet nátěrů: 120-160 ml/m2 - ( při máčení ca. 2 min.)

Konečné ošetření dřeva

Osmo Ochrana dřeva není konečný samostatný nátěr. Nejpozději do 1 týdne po aplikaci Ochrany dřeva je nutno dřevo ošetřit konečným OSMO nátěrem. (Dekorační vosk transparentní, Dekorační vosk Creativ, Tvrdý voskový olej, Speciální terasový olej nebo Selské barvy ). Nelze použít pod nátěry na vodní akrylátové bázi. 

Doba schnutí

Při aplikaci štětcem: cca 24 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.
Při aplikaci máčením: cca. 36 hodin

Barevné odstíny:

  • č. 4006 bezbarvý

Velikosti balení

  • Dostupné ve velikostech po 0,75 l, 2,5 l a 25 l

Obsažené látky: Osmo Ochrana dřeva je na bázi přírodních olejů a vosků (slunečnicový olej, sojový olej, bodlákový olej, karnaubový a kandelinový vosk).

 

MENUX